Виробництво: Іран
Моноетиленгліколь (МЕГ) або Етиленгліколь (гліколь; 1,2-діоксиетан; етандіол-1,2), HO-CH2-CH2-OH — найпростіший представник поліолів (багатоатомних спиртів). У очищеному вигляді являє собою прозору безбарвну рідину злегка олійної консистенції. Не має запаху та має солодкуватий смак. МЕГ застосовують у хімічній, автомобільній, авіаційній, електротехнічній, текстильної, нафтопгазовій промисловості, 41-45% світового виробництва етиленгліколю використовується для отримання синтетичних поліефірних волокон і плівок. Однією з основних сфер застосування етиленгліколю є виробництво незамерзаючих рідин, холодо- та теплоносіїв, він є базовою речовиною для виготовлення різних антифризів, які використовуються в системах охолодження двигунів транспортних засобів. Етиленгліколь застосовують також у виробництві гідравлічних і загартованих рідин, поліуретанів, алкідних смол та інших.
Етиленгліколь (МЕГ, моноетиленгліколь) — хімічний реактив, який є представником групи багатоатомних спиртів, має вигляд сиропомітної рідини з різким запахом і злегка солодкуватим присмаком. Речовина добре розчиняється в кетонах, воді, ацетоніні, спирті, скіпіддарі, помірно — у діетиловому ефірі, толуолі та бензолі. У ньому погано розчинені олії та тваринні жири, абсолютно не розчинимо парафін, каучук, мінеральні оливи. Під час взаємодії з водою виділяється теплота, водночас об'єм етиленгліколю зменшується.
Основні хімічні та фізичні властивості МЕГ:
Сфера застосування цієї речовини в народному господарстві дійсно дуже широка, тому попит на неї завжди великий. До основних сфер застосування треба віднести насамперед:
Етиленгліколь застосовується для отримання багатьох цінних хімічних продуктів, які використовуються в складах лікарських засобів і медичних препаратів.
Завдяки своїй дешевині етиленгліколь знайшов широке застосування в техніці.